המתמחים לרפואה הם קבוצה נפרדת וייחודית מתוך כלל אוכלוסיית הרופאים. הם מהווים את עיקר כוח העבודה במערכת הבריאות הציבורית ולמעשה מחזיקים אותה על כתפיהם. למרות חשיבותם הרבה בתפקוד המערכת, הם החוליה החלשה בשרשרת המזון של מערכת הבריאות.

מאבק הרופאים בשנת 2011 והיעדר ייצוג של האינטרסים של המתמחים על-ידי ההסתדרות הרפואית (הר"י),  המחיש כי נדרש ייצוג נפרד למתמחים על מנת שניתן יהיה לקדם את האינטרסים הייחודיים שלהם. המאבק הדגיש כי עמוד התווך של הרפואה הציבורית בישראל - המתמחים, ננטשו על ידי בעלי האינטרסים השונים לעשות את עבודתם ללא התנאים המינימליים הדרושים לשם כך וללא גיבוי. במקום שארגון העובדים יעבוד עבורינו ויקדם אותנו, אנחנו עובדים בשביל מי ששולט בארגון המקצועי. לולא מחאת המתמחים, הישגי המאבק המעטים שהושגו לא היו מושגים- מצב זה חייב להיפסק.

לאורך השנים ביקשו המתמחים לעבוד בשיתוף ומתוך הר"י, אך לאחר החשיפה לתוצאות מאבק הרופאים ב-2011, לא נותרה כל ברירה אלא להקים התארגנות נפרדת שתבטא את הכוח הגלום בקבוצת המתמחים, תפעל למען אינטרסים שלהם, ותחייב את המדינה להתייחס לדרישותינו בימי שגרה ובודאי שבימי סכסוך עבודה.

כל טיפול במצוקות המתמחים ותנאיהם, משפיע באופן ישיר מערכת איכות וקידום מערכת הבריאות הציבורית, לכן מאבק המתמחים הוא המאבק של כולנו!

על רקע זה, קם ​ארגון מרשם ב-27 באפריל 2015 במטרה לתת מענה לצרכי המתמחים לרפואה בישראל, לדאוג לתנאי העסקתם ולוודא שזכויותיהם נאכפות.

ארגון נפרד למתמחים הינה התקווה האחרונה שלנו לשנות את צורת העסקתנו, ותקוותנו האחרונה לשינוי פניה של מערכת הבריאות הציבורית, כשכל השאר אבדו.

לחצו כאן לעיון במטרות הארגון מרשם.

עקב הביקוש הרב ממתמחים שהגיעו לקראת סוף ההתמחות ורצו המשכיות והישארות בארגון, החליטה הנהלת מרשם לפתוח את שורותיה למומחים צעירים שאינם מנהלים מתוך הבנה שגם לאוכלוסיה זו ישנם מאפיינים ייחודיים שאינם מיוצגים כראוי. מרשם עומלת בימים אלו בהבניית חטיבת המומחים. 

לפירוט והרחבה בנושא  לחצו כאן